Kesän suunnistustuloksia

 

Kesä-, heinä- ja elokuussa suunnistettiin monia kisoja. Jukolasta kerrotaan omassa jutussaan ja Samuelin kansainvälisistä kisoista on omat juttunsa. Elokuussa Samuel voitti pyöräsuunnistuksen keskimatkan suomenmestaruuden.

Lasten Kompassi-cupissa on tehty tasaisesti suorituksia ja Leena Hirvonen ja Hannu Kokkonen ovat jälleen suunnistaneet omissa sarjoissaan hienoja tuloksia.

 

1.6. Kompassi-cup 2.osakilpailu

H14 5. Leino Latva, 6. Leo Näsi, Oliver Vartiainen, ei aikaa

D14 Venla Kouvo, ei aikaa

D12 3. Iira-Nella Norrbacka, 5. Linda Breilin

D12TR 2. Ella Näsi

H10 2. Juho Ala-Heikkilä, 3. Daniel Breilin

D10 1. Isla-Riina Norrbacka, 4. Minttu Tuomainen

H10RR 3. Aaretti Mattelmäki, 6. Aapo Haapanen

D10RR 3. Lilja Salminen, 6. Venla Näsi

H8RR 6. Oiva Ala-Heikkilä

+ 1 ForFun suunnistaja

 

10.-12.6. Grano games (3-päiväinen)

H10 ja H9RR - Daniel Breilin (4./1./-)

D12 8. Linda Breilin (8./11./5.)

H45 2. Oskar Breilin (3./7./4.)

 

11.-12.6. Helsinki O-games

H18E 16. Elias Ala-Heikkilä (11./23.)

 

3.-8.7. KRV

H70 4. Hannu Kokkonen (5./6./6./5.)

 

12.-17.7. Fin5

H18E 7. Elias Ala-Heikkilä (14./7./19./11./12.)

H70A - Hannu Kokkonen (6./1./-/3./-)

H60A - Jukka Lehtinen (-/-/-/16./14.)

D50A 2. Leena Hirvonen (2./14./2./10./1.)

D45A - Katariina (22./24./-28./26.)

H45A 18. Lauri Latva (16./19./ 17./24./32.)

H45AL - Oskar Breilin (-/6./3./12./2.)

H13A 9. Leino Latva (10./8./7./12./10.)

H12 - Voitto Salminen (29./11./-/-/-)

D12 22. Iira-Nella Norrbacka (28./22./40./38./15.), - Linda Breilin (16./12./13./12./-)

D10 2. Isla-Riina Norrbacka (2./2./2./3./5.)

H10 1. Juho Ala-Heikkilä (4./7./5./1./4.)

D10RR -Lilja Salminen (5./7./6./-/ 5.)

H9RR -Daniel Breilin (-/-/-/4./4.)

H8RR 8. Oiva Ala-Heikkilä (9./3./3./12./13.)

 

29.-31.7. Tampere-sprint +Tampere-suunnistus

H45 - Oskar Breilin 5. (3./-)

H8RR 2. Oiva Ala-Heikkilä – (4./1.)

H10RR 3. Daniel Breilin 5. (4./3.)

H10 2. Juho Ala-Heikkilä – (1./2.)

D12 3. Linda Breilin 10. (4./2.)

 

7.8. Päijät-Hämeen alueen keskimatka (Kuusankoski)

D50 1. Leena Hirvonen

D45 3. Katariina Latva

D40 2. Katja Iivonen

H70 3. Hannu Kokkonen

H60 7. Jukka Lehtinen

H 45 4.Lauri Latva, 5. Oskar Breilin

H13 1. Leino Latva

D12 4. Linda Breilin

 

7.8. Päijät-Hämeen alueviesti (pariviesti)

H21 1. AR Elias Ala-Heikkilä, Seppo Järvinen

 

8.8. Kompassi-cup 3. osakilpailu, Asikkala

Tulokset:  https://suunnistus.asikkalanraikas.net/artikkelit/2022/Alueen%20Kompassi-cupin%203.%20osakilpailu%20juostiin%20Vesivehmaalla

 

13.8. Päijät-Hämeen aluepitkä

H70 1. Hannu Kokkonen

H18 1. Elias Ala-Heikkilä

H10 1. Juho Ala-Heikkilä

H10RR 1. Daniel Breilin

H8RR 1. Oiva Ala-Heikkilä

D12 1. Linda Breilin

 

14.8. Kompassiviesti (pariviesti)

D10RR 1. AR1 Isla-Riina, Minttu

HD 10RR 1. AR1 Daniel, Juho, 5. AR2 Oiva, Eemil

D12TR 2. AR1 Linda, Iira-Nella

 

21.8. Kymen Suunnistajien kansalliset

H18 25. Elias Ala-Heikkilä

H14 81. Leino Latva

D12 15. Linda Breilin

25. Iira-Nella Norrbacka

H10RR 9. Daniel Breilin, 11. Juho Ala-Heikkilä, 37. Oiva Ala-Heikkilä

D10RR 24. Isla-Riina Norrbacka

H45 16. Lauri Latva, 21 Oskar Breilin

D50 1. Leena Hirvonen

 

24.8. Kompassi-cup 4. osakilpailu

H14 Leino Latva, ei aikaa

D14 6. Venla Kouvo

D12 4. Iira-Nella Norrbacka, 8. Linda Breilin

H10 1. Juho Ala-Heikkilä, 2. Daniel Breilin

D10 1. Isla-Riina Norrbacka, 2. Lilja Salminen

H10RR 6. Aapo Haapanen

H8RR 4. Oiva Ala-Heikkilä

 

27.8. KLL

H13 15. Leino Latva, 32. Lauri Raunio

D13 55. Venla Kouvo

H12 50. Voitto Salminen

D12 15. Linda Breilin, 17. Iira-Nella Norrbacka

H10RR 6. Juho Ala-Heikkilä

D10RR 16. Isla-Riina Norrbacka, 20. Lilja Salminen

H9RR 42. Daniel Breilin

 

28.8. KLL-viesti

A-sarja 31. Lauri – Venla – Leino

E-sarja 9. Daniel – Juho – Linda

52. Isla-Riina – Oiva - Iira-Nella